Sėkminga optimizacija paieškos sistemoms (SEO) – atgalinės nuorodos (backlinks)

Nuorodų svarba šiandien prilygsta raktinių žodžių svarbai buvusiai prieš kelis metus. Paieškos sistemos, ypatingai Google, naudoja nuorodų populiarumą, norint įvertinti Jūsų svetainės reikšmingumą ir padėtį internete. Nuorodų iš kitų svetainių į Jūsų populiarumas paremtas jų kokybe,  skaičiumi ir tematikos aktualumu.

Daugelis žmonių švaisto savo laiką, ieškodami nuorodų netinkamais keliais arba netinkamose vietose. Šie patarimai padės Jums išvengti tokių klaidų ir pasiekti gerų rezultatų nuorodų konstravime. 

Atsirinkit tik kokybiškas atgalines nuorodas 

Nuorodų konstravimas ir SEO yra ir bus neatskiriami. Nuorodų reikšmingumas yra vienas pagrindinių pozicionavimo faktorių Google ir kitose paieškos sistemose. Galite sukurti tekstą savo svetainei su daug reikšmingų žodžių ir gauti gerą poziciją paieškos sistemose, tačiau tai tikriausiai nebus Google ar Yahoo. Ir štai čia pasireiškia nuorodų galia.

Nuorodų konstravimą reikėtų pradėti nuo savo paties svetainės.

Kas čia per nesąmonė? Nuorodų konstravimą pradėti nuo savo paties svetainės? Esmė tame, kad interneto svetainių savininkai “pagimdo“ interneto puslapį ir lekia medžioti nuorodų į jį, prieš tai nepasirūpinę, kad būtų verta apskritai dėti nuorodą į tokį puslapį. Pirmiausia pasirūpinkite, kad Jūsų svetainė būtų verta kieno nors nuorodos į jį.

Pagalvokite, kad išskyrus visokius katalogus ir mokamus sąrašus, labai nedaug kas norės dėti nuorodą į Jūsų pusiau sukurtą puslapį, kuriame nieko unikalaus ar įdomaus nėra. Jeigu išeisite medžioti nuorodų, nepasirūpinę, kad Jūsiškis puslapis išsikovotų kokią nors vietą internete, reikės laukti daug ilgiau.

Kita vertus, jeigu Jūsų svetainė sukurta taip, kad kitus svetainių savininkus išverčia iš koto, tada Jūsų nuorodų konstravimo pastangos gali būti sėkmingos. Viskas prasideda nuo to ką Jūs dedat į savo svetainę.

Ieškokit tinkamų nuorodų.

Ne visos nuorodos yra vienodos. Aišku norisi kuo daugiau nuorodų į savo puslapį, tačiau nereikia pamiršti, kad svarbiau ne nuorodų kiekis, o jų kokybė – kartais 10 teisingai pasirinktų nuorodų gali pasiteisinti labiau negu 1000 atsitiktinių, neapgalvotų. SEO tikslams kokybiškos atgalinės nuorodos geriausiai tiktų iš senesnių, gerai išvystytų svetainių, su panašia į Jūsų tema.

Kaitaliokit nuorodų tekstus

Kad Jūsų raktažodžiai taptų pastebimesni ir Jūsų atgalinių nuorodų profilis taptų daug natūralesnis paieškos sistemų algoritmams, reikėtų kaitalioti atgalinių nuorodų tekstus. Pavyzdžiui: vietoj šimtų atgalinių nuorodų į Jūsų svetainę su tekstu “nekilnojamas turtas“, geriau kiekvienai nors kažkiek pakeisti teksto sandarą, kaip antai “nekilnojamo turto vadyba“, “NT agentūra“, “žemės, būsto pardavimas“ ir panašiai... 

Ieškokit nuorodų visur

Nuorodos yra visur, būtent jos ir sudaro tinklą. Reikia naudotis įvairiomis atgalinių nuorodų siūlomomis galimybėmis. Galite gauti nuorodą dėdami įvairius straipsnius, bendradarbiauti su spaudos agentūromis, dėti nuorodas į populiarius web katalogus, dalyvauti forumuose, prisotinti “blogus“ arba tiesiog tapti autoritetu savo sferoje. 

Stebėkite SEO progresą

Jeigu įdėjote daug jėgų į savo atgalinių nuorodų SEO programą, turėtumėte sekti jos vystimąsi toliau. Jeigu jau sekate svetainės padėtį, analizuojate statistiką, tai užmeskit akį ir į atgalinių nuorodų progresą.

Neapleiskite ir kitų SEO dalykų

Taigi atgalinės nuorodos yra be galo svarbios Jūsų svetainės populiarumui. Bet nereikia pamiršti ir kitų gudrybių naudojamų SEO. Skirkit vienodai laiko tiek atgalinių nuorodų konstravimui, tiek straipsnių ar aktualių naujienų rašymui, tiek svetainės funkcionalumo vystymui ir t.t. Kitaip tariant, nepriveskite savo svetainės SEO pagalba į tokią stadiją, kad tikroji Jūsų tinklapio paskirtis taptų bevertė. Paieškos sistemoms patinka reikalingą ir turtingą informaciją teikiantys interneto puslapiai. 

Kuo toliau tuo lengviau

Kas liečia SEO, tai vienas iš patikrintų sėkmingų raktų į sėkmę yra laikas. Kuo toliau – tuo paprasčiau. Jeigu padarote gerą pradžią, vėliau bus tik lengviau didinti svetainės matomumą internautams ir reikės vis mažiau pastangų. Daugelis paieškos sistemų, ypač Google, teikia didelę reikšmė Jūsų svetainės amžiui, individualiems svetainės puslapiams ir nukreipiančiomis nuorodomis į juos. Nuorodos yra kaip geras vynas – su laiku darosi vis geresnės.

Norintys mokamų individualių konsultacijų – kreipkitės.

Reklaminių banerių kūrimas   HTML5 banerių kūrimas ir gamyba   Animuotų banerių prisitaikantis dizainas   Reklaminių skydelių ruošimas banerių platformoms  
Straipsniai   Cosmic Bees   Kontaktai

2007 - 2023 © www.33.lt - laisvai samdomas dizaineris animatorius